Spiller av backing-spor i alle formater, inkluderer en innebygd digitalmikser med effekter og harmonizer, samt en digital opptaker med lydkort for PC/Mac og mye mer.
DIVO er en høyytelses arbeidsstasjon utviklet for soloartister og mindre band.
Dette er en kompakt enhet som samler alle funksjonene som trengs for liveopptredener, med støtte for backing-spor i både MIDI- og lydformat.
Med DIVO trenger du verken mikser, eksterne effekter eller, viktigst av alt, en datamaskin, siden den kan spille av alle typer backing-spor direkte. I tillegg har den en kraftig lydmodul (expander) for bruk sammen med et masterkeyboard.
Avspilling og håndtering av backing-spor
DIVO inkluderer en spiller og administrator for backing-spor i flere formater: MIDI-filer, MP3, Multitrack* (MTA8 i Plus- og Pro-versjonene) samt video.
Det kan enkelt lagres over 100 000 filer.
DIVO finnes i tre versjoner:
- DIVO Basic med 64 GB minne
- DIVO Plus med integrert Wi-Fi, 128 GB minne og støtte for MTA8-filer
- DIVO Pro med integrert Wi-Fi, 512 GB minne, støtte for MTA8-filer samt inkluderte tilleggsmoduler (Prompter, Audio Pro og Grinta Live)
Administrasjon og lagring av backing-spor
Med den medfølgende programvaren Live Manager kan du administrere arkiver med backing-spor. Filer overføres fra datamaskinen til DIVO og kan organiseres i mapper eller på ønsket måte. Det er enkelt å søke etter spor ved hjelp av tittel, artist eller musikksjanger (når denne informasjonen er tilgjengelig i filene).
DIVO er en arbeidsstasjon som eliminerer kompatibilitetsproblemer mellom ulike filformater og tilbyr rask databaseadministrasjon med fokus på spesialiserte musikkfiler.
Mikser, effekter og harmonizer
For enkle og effektive liveopptredener har DIVO en mikser med:
- 2 mikrofoninnganger
- 1 linjeinngang
- Kontroll over de to interne backing-sporkanalene
- Klikkutgang for metronom
- Dedikert utgang for Aux Monitor
- Hodetelefonutgang
DIVO er utstyrt med en svært kraftig multieffektprosessor for både vokal og backing-spor, og er designet for å gjøre redigering og håndtering av liveeffekter enkel.
Lydsystemet kompletteres av:
- Kraftig 4-stemmers harmonizer
- 4-bånds parametrisk EQ på hver inngangskanal
- 10-bånds EQ på hovedutgangen (Main Out)
Operativsystem Xynthia2
Operativsystemet Xynthia2 tilbyr en ny generasjon multieffekter med to nivåer av kontroll: grunnleggende og avansert.
I grunnleggende modus trenger du kun å bruke én enkelt kontroll for rask og enkel justering av effektene.
For mer erfarne brukere finnes en avansert modus med full tilgang til redigering av alle parametere.
DIVO er utstyrt med:
- Kraftig 4-bånds parametrisk equalizer
- Uavhengige EQ-innstillinger for backing-spor og vokal
- 4-stemmers harmonizer
DIVO kan redigere alle parametere i backing-spor, spesielt MIDI-filer. Tekst og akkorder kan legges inn og synkroniseres direkte i filen.
Systemet støtter også markører som deler opp sangen i ulike seksjoner basert på musikalske takter og strukturer.
Integrert lydkort
DIVO inkluderer et kraftig lydkort for tilkobling til PC og opptak av dine opptredener. Du kan benytte DIVOs stemmeeffekter under opptak og dermed unngå forsinkelser (latens).
Stemmen kan tas opp både med og uten effekter.
Lydkortet har:
- 2 innganger
- 2 utganger
- Loopback-funksjon
Over 300 lyder og støtte for masterkeyboard
DIVO inneholder:
- Over 300 lyder
- 24 trommesett
- Hundrevis av perkusjonsinstrumenter
MIDI-generatoren har 240-toners polyfoni, noe som gjør det mulig å spille både et MIDI-spor og et sanntidsspor samtidig.
DIVO inkluderer også over 100 PATCHES som kan spilles via et masterkeyboard, inkludert USB-keyboards som får strøm direkte fra DIVO.
Digital opptaker
DIVO fungerer også som en kraftig digital opptaker som er svært enkel å bruke.
Når volumene for de ulike lydkildene er justert, er det bare å trykke på REC for å starte opptaket av opptredenen.
Internett-tilkobling og Song Service
DIVO kan enkelt kobles til internett via:
- Wi-Fi (valgfritt)
- Ethernet-kabel
- USB-tilkobling gjennom Android-telefoner
DIVO Plus og DIVO Pro har innebygd Wi-Fi.
Når DIVO er koblet til nettverket, kan den få tilgang til www.song-service.com, hvor du kan velge musikk fra et repertoar med titusenvis av sanger som kontinuerlig oppdateres.