Fluks ny ANDIAMO ADDA konverter fra DirectOut

0

ANDIAMO – Arven er videreutviklet

 

Andiamo er en kraftig og avansert AD/DA-konverter på 32 ADDA lydkanaler med samme ekstremt høye lydkvalitet som PRODIGY-serien er kjent for.

 

Tredje generasjon av ANDIAMO tar funksjonene som gjorde originale Andiamo kjent over hele verden og utvider disse til et nytt nivå med introduksjon av tre alternative Lyd over IP varianter samt moderniserte praktiske funkjoner og styring. Den konverterer til og fra MADI via to SFP porter for støtte av alle MADI-formater.

 

Videre er det tilgjengelig flere alternative opsjonskort for lyd over IP og støtter enten RAVENNA /AES67 eller DANTE/AES67 eller SoundGrid som alle kan rutes til ADDA eller MADI portene.

 

ANDIAMO kan fjernstyres over IP via globcon programvare ved hjelp av den dedikerte MGMT Ethernet-porten. De grunnleggende funksjonene er raskt tilgjengelig via frontpanelet men med Globcon for Mac/PC kan man dykke ned i langt flere parameter.

 

– Signalruting per kanal
– 8 summeringsbusser
– Nivåkontroll for inngangs- og utgangskanaler (gain og nivå trim)
– Redundanshåndtering (EARS™)

 

 

Funksjoner:

-    Frontpanelet gir status-LED-er i sanntid for overvåking av signaltilstand for alle analoge innganger og utgangskanaler.


-    Valgbare klokkekilder er word clock, MADI inngang, lydnettverk eller den interne klokken.


-    To MADI-porter tilbyr sømløs portredundans og failover.


-    To lydnettverksporter er koblet til uavhengige nettverkskort og kan konfigureres til å tilby nettverksredundans – ST 2022-7 (RAVENNA) eller Primær/sekundær (Dante)


-    EARS™ (Enhanced Automatic Redundancy Switching™) er også tilgjengelig på alle digitale innganger. Det er en unik teknologi for å forebygge avbrudd av utgangssignalet. EARS™ bruker enten den velprøvde BLDS™-teknologien eller pilottonen. En logikk overvåker tilstanden til triggersignalet på den valgte digitale inngangen. Ved feil skifter den automatisk til backup-inngangen (MADI eller lydnettverk).


-    Takket være to faseredundante strømforsyninger med separat IEC kontakter og strømbrytere på enheten sørger man for ytterligere driftssikkerhet.

 


Technical details:

MADI Ports (I/O): 2 x SFP (empty cage without module)*
Network: 2 x RJ45 (1 Gbit/s), audio network 1 x RJ45 (1 Gbit/s), management
Analog (I/O): 8 x DSUB-25 (balanced), AES59 compliant
Analog Level (I/O): +24 dBu (+15 or +18 dBu available upon request)

A/D Section
SNR: -117.6 dB RMS (20 Hz - 20 kHz) / -119.9 dB(A)
THD @-1 dBFS: -119 dB
Frequency Response: -0.15 dB (10 Hz) /-0.15 dB (20 kHz)

D/A Section
SNR: -116.8 dB RMS (20 Hz - 20 kHz) / -119.5 dB(A)
THD @-1 dBFS: -109 dB
Frequency Response: -0.5 dB (10 Hz) /-0.15 dB (20 kHz)

Word Clock (I/O): 2 x coaxial BNC (75 Ω switchable)
Sample Rates: 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz (+/- 12,5%)
MADI Formats (I/O): 48k Frame, 96k Frame, 56/64 channel, S/MUX

Audio Network Options:
RAVENNA (128 channels @ 1 FS)
Dante (64 channels @1 FS)
SoundGrid (128 channels @ 1 FS)

Power Supply: 2 x 84 V to 264 V AC / 47 Hz to 63 Hz / safety class 1
Dimensions: Width 19’’ (483 mm)
Height 1 RU 44.5 mm
Depth 254 mm

Weight: about 4 kg
* optional accessory: SFP modules (LC single-mode or multi-mode)